piątek, 1 lipca 2016

AuPair USA - Aplikacja


We wcześniejszym wpisie były ogóły, teraz przejdziemy do szczegółów :)

Wszystko zaczyna się po złożeniu aplikacji w wybranej przez nas agencji. Wpierw się rejestrujemy na ich stronie internetowej i czekamy zazwyczaj na telefon. W przypadku Prowork było to krótko po tym jak wysłałam swoje zgłoszenie (jeszcze tego samego dnia) :)

Pamiętajcie o tym , że program Au Pair jest taki sam w każdej agencji. Co je różni to zazwyczaj : cena pośrednictwa, ubezpieczenie oraz oczywiście podejście osób pracujących w danej agencji (bo przecież zależy nam na szybkim i stałym kontakcie) . Cała reszta jest identyczna. 

Co dalej?

Zostaje wam otwarty tzw. "AuPair Room"  to tam pobieracie wszystkie potrzebne formularze i jest on waszym profilem,który należy uzupełnić.

Na co musicie się przygotować :
  • formularz medyczny - jest to strona lub dwie do wypełnienia przez waszego lekarza 
  • 2 referencje opieki nad dziećmi od osób niespokrewnionych - ( jeśli nie macie doświadczenia wystarczy zgłosić się do sąsiadki z dziećmi , znajomych rodziców bądź naszych znajomych mających dzieci ) UWAGA ! Referencje mogą być sprawdzane przez agencję! Tak było w moim przypadku także radzę uprzedzić osoby wystawiające je o ewentualnym telefonie :)
  • referencje charakteru od "osoby z autorytetem" jaką jest np. wasz nauczyciel, trener, pracodawca 
  • międzynarodowe prawo jazdy (wyrobicie je w urzędzie miasta)
  • zaświadczenie o niekaralności (do wyrobienia w sądzie)
  • list do rodziny w języku angielskim - (lepiej żeby angielski w liście nie różnił się znacznie od tego, jakim jesteście w stanie się posługiwać faktycznie)  opisujecie w nim kim jesteście, wasze zalety, hobby, co robicie , jak wygląda wasza rodzina no i najważniejsze ; dlaczego chcecie zostać Au Pair. Dobrze jest również opisać wasze doświadczenie z dziećmi :)
  • skany dokumentów : paszportu, prawa jazdy, świadectwa szkolnego oraz podpisanej umowy
  • wasze zdjęcia z dziećmi , jak się nimi opiekujecie  , bawicie itp. 
  • aplikacja online ( podstawowe dane o was na swoim profilu, które musicie uzupełnić )
  • nieszczęsne video, które prawdopodobnie zajmie wam najwięcej czasu z tego wszystkiego :(
Zależnie od agencji zostanie z wami przeprowadzone "interview" przez ich konsultanta w języku angielskim (moje było osobiście, aczkolwiek słyszałam o rozmowach skype bądź telefonicznych) Ale o tym jak wygląda interview, video i inne przydatne rzeczy już w kolejnym wpisie :)


Evell Brak komentarzy:

Prześlij komentarz