wtorek, 12 lipca 2016

AuPair USA - Dobór rodziny "Perfect match"

Przyszedł ten czas, gdy jesteśmy po: wysłaniu potrzebnych dokumentów, zdjęć,video , interview oraz zaakceptowanym teście psychometrycznym. Wtedy udostępniony zostaje nasz profil rodzinkom amerykańskim! 

Na wasz profil zgłaszają się zainteresowane host family. Waszym zadaniem jest jak najszybciej odpowiedzieć na każde zgłoszenie :) Dodatkowo, co zgłoszenie otrzymujecie maila od APC z informacją, że na waszym profilu pojawiła się nowa rodzina. Hości często pierwsi piszą do was.

Przykład:
Hi ****,
We are **** from **** and we would like to interview you for being an au pair for our children.  We enjoyed looking over your profile. When would be a good time for you to connect on Skype?  We are available (...).  Would that time work for you?  We hope to hear from you soon!

Co przykładowo można odpisać:
Hello ! 
Thank you for your interest in my application :) Hope to get to know you and your familly better soon ! I'm available (...)


Niezależnie od tego czy jesteście zainteresowani czy nie, musicie odpisać. W przeciwnym wypadku rodzina może zgłosić brak kontaktu do APC i jeśli takich zgłoszeń będzie więcej, to agencja prawdopodobnie usunie wasz profil. Po umówionej rozmowie telefonicznej bądź skype, jak najbardziej możecie oznajmić, że nie jesteście zainteresowani :)

WAŻNE:
  • nie akceptujcie pierwszej lepszej rodzinki jako wasz "perfect match", jeśli coś w niej wam nie pasuje albo czujecie, że to nie to. Ja wybrałam swoją po 7 innych rodzinkach, które się do mnie zgłosiły :)
  • dopiero po DRUGIEJ rozmowie z tą samą rodziną możecie zdecydować się na "perfect match". Nawet jeśli jesteście już pewni po pierwszej
  • są osoby które twierdzą, że lokalizacja jest ważniejsza od tego do jakiej rodziny trafią (byle by być np. w Californii) . Owszem. Ale osobiście wolałabym mieć super rodzinkę, z którą bym się dobrze dogadywała i miała w miarę "luźne/rodzinne" stosunki, a w weekendy lub w okresie tych 2 tyg. wolnego pozwiedzać miejsca i stany do jakich chciałam trafić, niż przez cały rok czuć się jak intruz w domu, traktowana jak sługa, z godziną policyjną o 20 (gdzie np. o 18 będziecie kończyć pracę) :)
  • pytajcie o wszystko! Jak będzie wyglądał wasz plan dnia i co będzie należało do waszych obowiązków, czy mają jakieś zasady w domu, o których powinniście wiedzieć, do której będziecie mogli przebywać poza domem, czy będziecie mieli samochód do dyspozycji i na jakich warunkach itd.
Jeśli po drugiej rozmowie obydwie strony są zdecydowane na "perfect match", zostaje wam wysłana informacja na profilu, którą trzeba potwierdzić w ciągu 24 godz. Wtedy przechodzicie do kolejnego etapu jakim jest wiza J1, ale to już w oddzielnym poście :)


Evell Brak komentarzy:

Prześlij komentarz